Kuptimi i shokut Idris

te ankohesh qe pse s’kupto idrisin esht sikur me akuzu ajnshtajnin pse nuk te hy ne kaptin relativiteti.

Emigranti

Me vone emigranti leshon me te drejte mallkimin mbi te gjithe armiqte!

“i sham kush thote qe s’kuptoj idrisin kur shkrun!”

Advertisements

3 Comments

July 8, 2013 · 8:26 pm

Klubit tone i shtohet dhe nje anetar tjeter

alke

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Krahasimi i Berishes me Enver Hoxhen

Fani numer 1 i shokut idris, emigranti, beri nje gabim shume te madhe ideologjike dhe krahasoi Sali Berishen me te paharruarin Shokun Enver. Fatemiresisht shoku idris e lexoi komentin ne kohe dhe i ben thirrje emigrantit qe te ndryshoje mendimin:

Te besh krahasim te Berishes me E.Hoxhen …me fal emigrant po vura re nje shkeputje te fjales Lidhese me E.Hoxhen ...eshte nje zgjatim i zores se verber te E.Hoxhes eshte cilesori i uhur i Berishes .

Enveri si do qe te qe puna nuk e shiste Shqiperine ne Arenen Nderkombetare si ky Mafioz Bajraktar Intrigant qe se ka per gje te leshoje si Lopa Bajgen cdo akuze per Sjtetin e tij , Vendin e tij , Popullin e tij .Ai eshte aq Rastesor sa qe dhe teorine e Napolonit “ne vezmen e Ushtarit fle shkopi marshallit “ e shndrroi ala Bajtaktarshe ” Ne poltronin e Dinjitarit mund te rrije Cdo Mashtrues e Hajdut “

Gjithsesi une jami Bindur qe ai me Imamin jane brenda Lidhjeve te Klaneve te Droges , ndoshta edhe brenda ketyre varianteve qe paraqesin .

Llalla ..qe “do mbledhe iformacion ” smiley .si te gjithe .dorodolecet e vene prej tij ne Poste . Jane te shtrenguar prej KOQESH me veprimtari Korruptuese ,edhe Lllall  Dhjet GJAK nga tritolsit e Berishes .

Ina Rama nuk ndermori asgje kunder tij dhe smiley e  quajti nga  “Carla ” ….ne ” Lavire  Bulevardi ” dhe i ngriti Komision me Halimin e Supes per ta arrestuar .E perse ? Sese kerkoi ti ndalonte Sejmenet per pyetje ?

Llalla  ka absolut DESHMI te Paster biles dhe nga Imamam Bajlldia te perforcuar , dhe thote “do mbledh informacion “

Leave a comment

Filed under Uncategorized

“Hija e pavdekshmerise”

Kohet e fundit nje anetare nga Franca me nje emer te ngateruar, Jardina eshte bere fane e madhe e te madhit Idris. Brenda nje kohe te shkurter, Jardina ka shkruar disa poezi per idrisin. Poezia e saj e fundit:

Poezi e inspiruar nga Idrizi im smiley

“Hija e pavdekshmerise”

Nen hijen tende toke e betuar

ne kujtimet rinore te dashurise

qendroj perheresisht i lartesuar

nga lageshtia e repartit te ushtrise.

Imkomandanti bente akrobacira

nen efektin verberues te gjallerise

ne ate cope shqiponje te fertilizuar

me fisheke brohorites te saktesise.

Marksa, Nastradina, Rasta mjeshtra

djem t’ alkolizuar nen turnin e radhes

me brryla ferkues, dhe sy t’ zmalluar

vezhgonim ne ajer hijen e rendesise.

Stervitjet hoxhafile te perditesuara

nen strehen shtazore te ndjeshmerise

peme, pjeshke t’ embla dhe t’ rralluara

mbanin gjalle nje qenie te rastesise.

I lodhur nga perkuljet brenda mureve

i vuajtur nga murmurimat e zilise

shpirti dorezohej nga guximi i lejuar

per te qendruar plotesisht i ngecur

nen hijen imponuese te pavdekshmerise.

4 Comments

Filed under Uncategorized

Sarkazma Proverbiale

Shoku idris vazhdon te na ndricoje me mesimet qe na jep se si duhet te reagojme ndaj armiqeve. Ai i ve ne loje lolot xhuxhemaxhuxher me sarkazmen e tij. U perpoqem te gjejme nje metafore per te pershkruar sarkazmen dhe na erdhi ne ndihme si gjithmone kryetari i nderit i perjetesheme i Klubit tone, emigranti:

Ziko e ka pohu disa here qe e ka te vetin, ose ne rreth miqesie salen. Pra nuk besoj se e ka thon me sarkazmen e vet proverbiale.

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Edhe nje anetare tjeter ne klub

Jemi shume te gezuar qe radhet tona po shtohen perdita e me shume. Gezimi me i math eshte ngaqe kete here eshte nje vajze ajo qe i bashkohet klubit tone te fanave per te madhin Idris. Komplimentat e saja per Idrisin jane sa ideologjike aq edhe romantike. Miresevjen ne klubin tone Jardin!

Si me kenaqe o Idriz. Te imagjinoj duke kercyer lart e poshte nen tingujt e kesaj kenge duke ndaluar nganjehere per t’ja futur nje lexim poezise per delen dhe Das Kapitalit. Ti ke nje mendje floriri o zoteri dhe nje sensibilitet te madh per tregimet e popullit.
Vetem dashuri kam per ty

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Poezi e shokut idris per lumin e Radikes

Ne Radike dolikucedra me shtate koka

Na prini Sali Sqap Vucidoli e Jozefin Shota

Na prini  se tesh na ka ardhe ora

Tua bejme hidrocentralin copa -copa …

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Shtohen armiqte

Tani na ka dale edhe njefare fgm a fmg nga Kanada qe sulmon shokun Idris! Nuk arrijeme te kuptojme perse keta injorante nuk arrijne dot ta kuptojne shokun idris e fillojne te hedhin balte mbi te. Ne si klub i dime mire arsyet se sic thote dhe populli, pemes me fruta i gjuhet me gure. Hapini syte o te humbur e kuptoni cfare thote shoku idris! Lexoni cfare thone kokat e peshkut ketu , ketu dhe ketu!  Ja cfare thote ky armiku:

O idris ferra, baxhella peshkut. Mylle mer injorant halen, kur flitet per viktima.

o njeri dement, ti je i semure… A shenove per planin obamacare, se ty nuk do te dalin njohehere dollaret per ilacet qe te duhen…

Leave a comment

Filed under Uncategorized