Idrisi mbi politiken dhe “seksohiphopsdogistil”

Ne ish  Shqiperi , SOT ,  te ngresh ne Pozite personalitete si Jozefpercka eshte me se normale. Nje dikush i ardhur ne Politike nga arritjet ne Madhesine e kallepit te Misrit dhe Kokrres se Orizit , ne PD ( alias PK te Reformuar dhathtas ) ben Jatak me shume se kushdo qe ka pervoje si “oh sa kam bothen e mire ”  ku shkrihet e thjeshta Cicljete . Fale aftesive maskuline te Babasqapit dhe shpirtit te tij fajdexhi ai ka mujte me i zgjedhe e perzgjedhe vendet e Tregetise se mjaft korobockave qe e rrethojne . Nji prej tyre eshte korrobocja Jozefpercke , “nje Top alltie or tie ” qe te vjen TURP ta quash femer Shqiptare . Nje mbarsje e provuar dhe e faktuar DHISH nga te lloit ” …e zgjebosur dhe Bishtin po Perpjete ” Nje intonacion zeri te grave me te shkuar te rende ….  te alkolizuara e te mbushura me tym duhani , te poshteruara e te perdorura keqazi Nje pompozitet i shtirur por ne drejtimin butaforik me ta ps sevdaja edhe mbi Zef Deden qe na ate pamje madheshtore te “Ngrefuri ” pasi mori vesh se “kunati i tij sh . Xhemal ” ka marre pergjegjesi  ne komitet .Kot nuk e kishte i ndjeri Palushi kur nder tre te Medhate e Shkodres rreshtonte edhe DALLKAUKLLEKUN . Thoni Ju lutem nje Merite te Jozefickes e perck – oerckes pervec : A ‘je i marre a shtihesh qe menon per Berishen si suksesor ? Njaj Berisha ka bae gabim qe nuk i shtiu Nanjes me socialiste nga nji Plum Ballit ” Vallzimin seksohiphopsdogistil  ne paraqitjen e projektit te Pallavramentit si me paraqit Kullen e Berishes ! Dhe si qershi mbi TORTE  …. “Du me e ba shkodren si Venec ” !

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s