idrisi rreth masakres administrative qe Berisha i beri atij dhe kapterrave te tjere te diktatures

Mroklla dhe kuazimondo dy niker me te vertete te respektueshem per konsekuencen dhe qartesine qe shprehin ne mendime.. Desha te vij me ca rreshta per te thene se gjithshka duhet lexuar mire . Sot per sot sikur edhe Ju tu arrestojne per “vrasje te dyshuar” une nuk do te bindesha pa mbaruar procesi , me aq sa Ju njoh ketu virtualisht! . I tille eshte gjykimi edhe per Ndrean. por gjithsesi une e kam mbyllur REALISHT me….” shume ujra kane rrjedhur dhe njerzit e kohet ndryshojne ” Ama nuk do te cuditesha kurre sikur rte thonin “u shtrua per kurim kevinjoni per shkarje Ledhi “smiley Do me dukej gje shume normalesmiley
Mua me shqeteson nje fakt Tjeter .Si eshte e mundur prane atij DEBILI Klasik prane atij INJORANTI e se Fundi edhe Kriminel ne shpirt te rreshtohen me BINDJE se eshte udheheqes ?
Dhe jo vetem Rreshtim por edhe te marrin pjese e e te zgerdhihen pas krimit ( kujtoni Llupon ne pamje filmike ) . Si eshte e mundur te rreshtohen pas tij Individe qe Ai Injorant me gjithe nje matrapaz me emrin Rajerson flaken rrugeve me mijra Ushtarake disa duke i futur neper Burgje spse u gjeti nga dy-tre fisheke .
Si eshte mundur ti sherbehet atij Funderrine qe pasi poshteroi ne zanat mijra ushtarake me pervoje , brenda nates dekretoi 24 Gjenerrale te Bajrakut te tij pa asnje merite e pervoje hiq nje o dy kokrra ?
Si nuk mesuan keta ushtarake qe ne rastin me Ekstrem kur i mobilizoi per LUFTE kunder Popullit ne 97 e braktisen si te ishte nje Plehre ashtu sic eshte ne te verte. Si nuk e kuptojne qe per mbajtjen e karrikes ai nuk ka asnje Skrupull. Ai eshte gati te shese Njerez , e Toka te Shqiperise si mall Gabi .
Cfare duhet per keta te Kuptojne se nje Felliqesire karieriste Gjaksore i ka ndrysur neper Burgje dhjetra ushtarake te Larte vetem e vetem se ai i SHITI me “nuk di gje ” per ngjarjet e Gerdecit ?
Cfare duhet per te kuptuar se ai eshte i KORRUPTUAR e i Kapur ne Rrenje kur pas “nuk di gje ” dinte shume mire qe Ministri i atyre ushtarakeve nje pulish kone Hajdut ,si Mejdiu , te rizgjidhej po prape Minister ?
Cfare donte me teper Ndrea te dinte kur mbeti pa PUNE i LIRUAR Politik ( me te drejte e ne fakt si sherbetor i Berishes Liri ) dhe vinte verdalle per tu rifutur ne Pune duke mos kuptuar se ishte nje Vegel Politike ?
Qindra dhe mijra te tjere Kolege te tyre , mesues e eprore , edukatore , shoke e miq , gjak – fis e gje , mbajten nje qendrim Burrerror duke Ju pershtatur Jetes e duke pranuar me shume dinjitet VUAJTJET , Perbuzjet Shtypjet , Presionin , Debimet e Internimet nga Atdheu me njemije e nje shkaqe me pak fjale nje MEGA – POGROM te Banditit Berisha me Keshilltarin Spekullator Diabolik e dashakeqes te Shqiperise ne cdo Fushe …mefistofelistin Rajerson !
Dhe ja tani na shfaqet nje Ushtarak GJENERAL me bekraund qe asgje nuk e ndan nga Populli te bjere PRE ne ekstrem e nje Krimineli me Pushtet !!!!! Perse ?
Pikpamja ime personale eshte se ashtu e ndiej por kurren e kurres nuk e perjashtoj Ndrean nga te gjitha sa thashe me Lart .
Lenia ne DORE e Varesi e Organeve te Dhunes , nje BAJRAKTARI ose nje Bajrakatareje qe po Pompohet si pasardhese e TIJ eshte Krimi me i Madh qe i behet atij Vendi .
Ja perse kam patur e kam Bindjen se President atje duhet te zgjidhet nje INDIVID me GARANCI Maximale qe do mbroje LIGJIN. Ato denglat me Unitet ku Jeta e tjetrit varet nga Therrimet qe hedh bajraktari dhe Mafia Nderlombetare qe e ka vene ne Krye , jane pralla me Mbret . Ne ate vend NUK ka dhe nuk Ka per te Patur Kurre Unitet persa kohe do jete prezent nje force Politike Agresive Hajdute dhe Keqperdoruese e Organeve te Diktatures si Partia Demokratike ! Aty duhet nje President qe me Rastin me te vogel te Shkeljes se Ligjit te dergoje para drejtesise pa JU dridhur dora shakaktarin pavaresisht shkalles Jerarqike .
Sikur te dush te zgjatesh sa pune ka …teknikisht eshte nje PUS i Thelle KRIMI e Injnorance argumentuese qofte edhe Ligjerisht si ekziston !!
.Thjesht me Cfare Urdheri ( Plani ) u Perfshi Garda ( Ndrea ) ne situaten e Mbrojtjes se K/Ministrise ……. Kush ja dha ? Perse ? Cfare eshte ky KRIM i Padegjuar per “Grupe Zjarri ” ne Garde sikur te jete ne Front LUFTE ?
Dhe ketu nuk behet fjale per nje PLUMB te cilin mund ta merrte KUSHDO nga nje Individ i shndruar ne KAVJE ! Ketu behet fjale per kete mentalitet te Mbartur nga 97 …te Regjistrua e te te zbardhur dhe vene ne Dispozicion te NANJES or tie !!!!!!
Fixojeni mire .
Zhulali largohet i Revoltuar me elikoptaer nga Permeti dhe Ndigjon e Regjistron ne Radio :
Nga poshte : Ku eshte Zhulali ?
Ai me mjeker qe u dallua ne ekran si me cante pas Ndreas …”Iku me elikopter ”
Nga poshte : ” Perse nuk e vrave qenin ” …dhe ja kjo bartje motamo pas 15 vjeteve
Berisha pasi ndigjon ne Radio qe ‘turma po largohet ” i drejtohet Bashes ..” Ku eshte Prendi ” ?
Basha :” sapo doli”
Bersiha : ” Vrite qenin ose te hap Zjarr menjehere ” !…………………………………………………………
Ja kaq qe !……te tjerat jane krisma dhe nxirje ne syrin e Ndreas !

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s