Idrisi rreth administratoreve te Peshkut Pa Uje

Censura tek PPU eshte rreptesuar se tepermi – sidomos duke fshire pa meshire 0.000001% te mesazheve qe shkruan idrisi. Por idisi, megjitheate, nuk ankohet dhe nuk hap tema apostafat per keto shkelje shume te renda – pervec atyre 200-300 mesazheve tek-tuk. Gjeti rastin qe, me ne fund, pronari i PPU-se, ne nje cast dobesie, tregoi bashkepuntoret e tij qe censurojne Peshkun Pa Uje dhe idrisi ju shkruajti miqesisht dhe me qetesine, maturine dhe butesine e tij karakteristike:

Te jete KUSH te doje e te beje cfare te Doje .

Rendesi ka qe nje Fshires ne perberje te stafit , kushdo QOFTE eshte me i NDYRE se Mentaliteti me Indyre ne vleresimin e tjetrit  ! Nepermjet fshirjes Po e shndron ket e Blog te dashur ne thenien e kundert te Shekspirit

“Nga dashuri e Madhe Lind Urrejtje e Madhe ”

Penari ne se nuk eshte me SHPESH ne Kontakt duhet ta dije se

….”dikush ” ka zhvilluar nje Klientelizem te paragjykuar .Eshte e drejte por ky atehere nuk eshte me BLOGU “peshku pa Uje ” po eshte cfaredo Blogu i Malokeve dhe Idioteve qe jane bere si Plehu i sqeperve kapice ne cdo prurje !

… “dikush ” nepermjet fshirjeve ka cfaqur nje Injorance teper te thelle ne krijimin e standarteve te shumefishta .Eshte ne te drejte por ky nuk eshte me Blogu PPU por nje surogato qejfbersish qe lengezohen e eksitohen ne “ping-pongje ” xhibiste

…” dikush ” dhe kete e them me BINDJe , gje qe e kam paralajmeruar para dy vjeteve , e ka shenuar me rreth te KUQ kete Blog duke e paragjykuar si te KUQ. Marifetet me emisare te “kulturuar” ( mender me PORDHE te Medhaja ne llafka pa Logjike ) pas kesaj nuk jane te zorshme te gjenden per te “peshtyre ” ne cdo prurje .

Menduam se pas heqjes se “gelbazes ” me te madhe te te menduarit te nje Individi qe “ka ne dore ” e  shprehej si mase  “abuzim ” (nje mentalitet i Semure e Paranojak per KOHEN ) disi do kishte nje moderim me te arsyeshem sidomos vetem e vetem ne Drejtim te sharjeve apo te nxjerrjeve te te dhenave personale e presioneve me “familje ” . Perseri eshte gjetur metoda e presioneve nepermjet Fshirjeve !!!!!! Fatkeqes !

Une uroj qe sa me shume Shqiptare te ndajne mendimet e te bien Mendime , sa me shume qofte edhe ndonjehere te “nxehta ”  . Me mire eshte te nxisim nje Etike te KULTURUAR me me FAL se sa me fshirje . Dhe nuk eshte e pamundeshme ne se nuk aplikohen ato perc percet e korobockave me fshese ne dore si shtrigat e pralles duke gjujt naten Niket .

Edhe njehere duke bere diferencimin midis Blogut shume te nderuar te PPU me afrimin e Hipokriteve “misionare ” ne te si ne sherbim , Ju Uroj te nderuarve admin. te gjejne Mundesine ta Rikthejne kete BLOG ne sherbim te te gjithe Shqiptareve pa dallim… por do te me pelqente si ne 2-3 vitet e Para !

Ne se nuk keni KUPTUAR Alfen dhe Zeten e debatit se “cdo koment ka nje cmim ” … krijoni nje Blog si HURI qe nuk pranon Budallej dosido por  Budallej te Kualifikuar , mundesisht te nivelit te Left me …..yyyyyyy ne fund !

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s