A ka te drejte morale PS te mbroje ish te perndjekurit politike?

Jemi ne vitin 2012 ..dhe 10 muaj na ndajne nga Bota e Pafundesise qe thote Ravi…!!!! smileysmileysmiley

Dhe mendo ekzistojne akoma Left me …..yyyyyyy ne fund ???? Por, them ka  lezet se edhe ne Vaki , qemoti  eshte pire raki e duhej nje Lolo per te mos pare “FeLlTe”..

Te pakten Pf e te tjere qe kane nje “barre mend ” e jane te kenduar ta Lene pergjithmone kete GJUHE. Eshte viti 2012 dhe neper Bote gelojne edhe grupime NAZISTE. Eshte viti qe ne krahsim me vitin 1990 thith Miljona HERE me shume Info e kulture , dije e praktika . Eshte viti qe minimalisht duhet te kete nja 50 mije te lindur e ne moshe adoleshente te pakten ne Amerike , Gjermani e Itali qe po te lexojne Left me …..yyyyyyy ne fund , do tu vije turp qe jane Shqiptare ose do te organizojne ekspedita per te studiuar se si eshte e mundur te kene genome nga kjo lloj specie .

Te pakten Pf etj me nje “barre mend ” e te kenduar , duhet edhe formalisht te SHKEPUTEN Njehere e Pergjithmone nga kjo Terminologji xhibiste qofte edhe e Rames ne vitin 1992 …. ku hekuri ishte i “nxehte ”

Eshte nje Kategorie shoqerore e ndieshme dhe me demtuar nga te tjere gjate periudhes se ish shtetit te diktatures se proletariatit . . Ne kete Kohe eshte Vleresuar si Ndeshkime te Padrejta qe duhen Rivleresuar . Nuk eshte e gjithe shoqeria , por nje shoqeri te Pjekur e nderon Kujdesi ndaj TYRE . Me ta eshte  Manipuluar e Trajtuar pa kujdes. Per me Teper e PERDORUR Ndyresisht nga Lehqensit e PD me komunisto – balliste si nje TERESI Dominuese . Aspak e drejte dhe e Vertete . Ne gjirin e tyre kemi dajllare e  Xhaxhallare , Krushqi e Fise . Kemi ish Komuniste MADHORE e ap te thjeshte , ashtu si qytetare e fshatare te kategorive te ndryshme .. Prandaj dhe kjo kategori sidomos ajo qe e ka vuajtur Drejte Persedrejti , eshte vleresuarsi “plage ” e shoqerise qe duhet mjekuar e sheruar. Koha ka qene PLOTESISHT e Mjaftueshme dhe biles TEPER e TEPER e mjaftueshme por Partise se Lefqenesve me kone si Left me …yyyyyyy ne fund i leverdis nje Amulli e nje Plage qe i Heq Koren here pas here per te turbulluar mendjet e Njerezve. Dhe “Ujku mhegull do ” oer te Grabitur e Shqyer prona e Pasuri per” familjet ” Ka shume e shume per te medituar e analizuar por ne asnje menyre ne Terminologjine Shpellare te bajraktareve Kanunore. Pikerisht kjo mendoj se eshte edhe nisma e z.Rama si perfaqesues i nje Force kryesore Politke qe rrenjet i ka edhe nga anetaresia e ndeshkuar por Kurre tek kolaboracioniste dhe bashkepunetoret edhe me arme te Fashizmit e Pushtuesve.. Dhe ne se babasqapi nuk eshte pergjigjur KURRE se cfare Partie perfaqeson , si Sekretar i Vjeter Partie Mashtrues Kalibri ,eshte mesuar te prese shirita Pavionesh e Muzeumesh .E nga keto cfaqje BUTAFORIKE Kllounesh Cirku e Karagjoze Politike , rreth kembeve te Saliut e Jozefperckes Lehin kone te ngazellyera si Left me …yyyyyyy ne fund .

I urojme PS qe ti jape vendin qe meriton me zgjidhjet perkatese me te perhtatshme , per kete Kategori , PA BUJE e Imponim pjeses Tjeter te Shoqerise duke mos e Mbi vene  dhe per me teper per te mos ta “ndersyer ” Kunder !

Advertisements

6 Comments

Filed under Uncategorized

6 responses to “A ka te drejte morale PS te mbroje ish te perndjekurit politike?

  1. E pabesueshme qe ky gerxho ne vitin 2012 (sic thote vete) ende flet per mospasjes rrenjesh ne kolaboracioniste e bashkepuntoret te fashizmit! Hec merre vesh gerxhon dhe gerxhot e tjere si emigranti me shoke qe lehin si kone tek kembet e tij (dy here brenda nje fjalie thenie borxh nga i madhi Idriz) qe nga nje ane thone qe “bashkepuntoret” e “kolaboracionistet” i denuan rrepte ne 1945-sen, nga ana tjeter ende flasin per ta. T’iu kene shpetuar “bashkepuntore” e “kolaboracioniste” sypetritave Idrizeve te partise qe jane gjalle ende sot e kesaj dite?!

  2. megjithate une mendoj se duhet vleresuar roli i idrizit ne forum. Kjo pertej te metave dhe shkarjeve te shpeshta

  3. Duhet vleresuar vallai qe s’le njeri pa share, pa ofenduar, pa pergojuar ne menyren me te ndyre te mundshme.

  4. 😀
    Dreq o punë!
    Ai në fotografi është Idrisi? E imagjinoja më plak dhe me hundë më të madhe.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s