A duhet ndryshuar himni i Shqiperise?

Sigurisht qe jo! Mesazhi eshte shume i qarte mes rreshtave qe shkruan i madhi idris:

Me duhet te te shpjegoj dhe mendoj se duhet pavaresisht qe e duhet ta dish , per tu futur ne ne te njejten LINJE si gjithe Njerzimi kur paraqet nje problem .Dhe kete e kam vecanerisht per ty dhe jo per Derstilen !

Ligjshmeria e can rrugen nepermjet rastesish .

Dhe me kete mos u KTHE me mbrapa se jane Probleme te Medha Botekuptimore te atyre qe merren me zbulime te tilla per te rishurruar  Historine e Sqeperve . Nga detale Teknike i kthejne ne HISTORI Rishkruarje . Dhe mundesisht te lutem mos ta shtjellojme me kete ceshtje ” Ne detale fshihet dreqi “ Jane si te Shm..tit qe nuk i dilnin me te njeten madhesi Hejbet e Kalit te Skenderbeut se si i kishte paraqit Historiografia e meparshme smiley

Ne se kishte per te ndrruar HIMNIN mund ta nderonte Lehtesisht nje Diktator .Dhe ky brez nuk eshte as ne NIVELIN Foshnjarak te tij. Hileqare te Peshtire !

Tani lexova se Ukraina nuk ka pranuar dhe ka bllokuar nje FILM me motivin …..Fitorja e Futbollisteve Ukrainas ne nje ndeshje me IMPONIM ndqaj ekipti Gjerman te Rajhut 5:3 . Pa sgjashte Oresh u vra nje golshenues dhe brenda gjashte Muajve u vrane gjashte te tjere !!!!!!!!. Pasi kane zbulue or tie se vrasjet nuk kishin Lidhje me ndeshjen jepnin dhe argumentin e Bllokimit !Cili qe argumenti ?

Ka ndjeshmeri te larte ?????????????

Ata kane gjykimin e tyre dhe mos kujto se keto jane pa PRAPAVIJA qe Totua Yne a frymzue or tie nga kultura e Babsqapit “se nuk pasqyron Grate sic duhet Himni  “

Ai le te prorpozoje qe edhe Krishti te nderrohet e te shikohet mndesia si Gay -Transvestit ose fundja minimalja si Lesbike sepse mohohen shume Vlera te Kohes ne Bibel ! Per axhamijte eshte nje Fushe e tere debati me fakte e kunderfakte per Grarine Sidomos keta qe njohin Shqiperine qe ne Kohen e ketej dhe andej Karpateve e me tej ne Pellazgji dhe ehyha ……se kush shkruante , ku shkruante e per cfare shkruante !

Na e nxjerrin e dhe Asdrenin nga Drenova sikur nuk ka Drenove ne Rumani smiley

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s