Idrisi poshteron ne debat ish-kryeministrin Meksi

Edhe ish-kryeministri pati fatin e hidhur te provoje ne veten e pare demaskimin dhe venien me shpatulla pas muri qe i beri i madhi, i vetmi, VLERA e blogut te peshkut pa uje, shoku Idris. Me poshte shkeputem pjese nga ky “dialog”, te cilit Meksi mezi i ben balle dhe dorezohet me justifikimin e ores se vone…kur ora ishte vetem 3 e mengjesit!!!

US oidriso – 13 Shkurt 2013 – 03:14 Permalink

O Meks po shtoj ne une nji per keta Olet qe ngazellehen me nr Komentesh per CFARE ??? Nje Meks e di   te vleresoj e seriozisht komente nga muhabetet leshtore te Klanit Moderator ..

Bo qejf .Talle sumen ca vjet ne krye ne kohen qe rrukullisej Guri e bertisje “Forca Cuna ” .Ta ni na thu qe Gurin e rukullisja Une smiley Ne vend qe te thush punen qe bere per ta vendos si Gur themeli na mburresh se Guri akoma rrokulliset dhe rujuni sedo u zere nen VETE .

Dy here Pate Rast si Burre Shteti te Deklaroheshe ”

Se pari me Kushtetuten dhe “Referendumin e Zaguelit ” dole ne Tv dhe na the se ” Nuk kom bo une ndonje Kushtetute “. Njishtas Larg Bythes sime.

Na dole ne TV parase talanit Shqiperine ne Gjal dukee armatosur meArme pasi dorezut shtetin dhe na the ” “Ne nuk dume Lufte .Ju qe doni hajdeni .Ju presim” …dyshtas Larg bythes sime .

Tani kush te lexon se si e shmang pergjegjesine per te cilen NUK je i Afte ta njohesh e le me ta MBASH …mund te te etiketoje me PLOT Gojen sinjor “Larg Sumes Tate ”

Dhe shiko se kjo qe ne bisedojme me nje MEKS fallco por i lejuar nga i verteti ta perdore , nuk eshte se eshte mungese Respekti . Perkundrazi eshte shume Respekt  per njerez te Paafte qe deshtuan dhe e kthyen ate Vend ne VATER Lufte e me pas kadavere per me pak se tre MUAJ , me shkak  kryesor  INJORANCEN Megallomanine dhe Babezine per te Vjedhur .

Edhe me pare ta kam thene dhe ngul kembe qe duhet ta kuptosh per hir te Pergjejgjesise shume te Rende qe ke per

A.- Pergjegjesine qe ka per nje vend nje K/Minister qe dorezon Germadha jo Shtet . Dorezon Toke te djegur dhe njerez “bisha ” me arme ne dore per te vrare e grabitur njeri tjetrin . Dhe cuditerisht akoma beni perpjekje ANAL esh ” Jo kryengritje , jo pordhi Kali ” …jo po te duronin Ty dhe surratsezin Sali tu shtrengoni mamuzet Brinjeve ne Regjimin Banditesk qe krijuat .

B.- Qe nuk je Kriminel si Saliu kjo dihet nga cdo Shqiptar . Por qe je po aq me  Pergjegjesi  sa Ai per gjendjen e Shqiperise SOT, pasi ishit   JU qe e moret te Virgjer te BUKUREN e DHEUT dhe e shndruat ne Putane pa dinjitet !

…Ha ato PARA dhe Hallal , shih ate Familje , dhe Pleqeri te Mbare pa probleme te Medha shendeti e te tjera dhe ….pa ciu ciu qe ben Programe smiley kemi ketu ne edhe LefKOPERA qe bejne xeberthime per Ballkanin , Rajonin e me Gjere , per Krizen Boterore si ta kaperxeje ,si te behen Kodet e zgjedhjeve, si Llogariten kush hajdut do jete ne Krye etj etj pa fund .

Bisedimi paralel ketu me Ju  me shume eshte nje eshte nje Privilegj per Ju se sa per ne qe e kemi PESUAR nga Programet tuaja  !

AL meksi – 13 Shkurt 2013 – 03:32 Permalink

Per Idriz sigurimsin!

Po hajde ne Tirane more djale sepse me gjithe dijet qe ke per ekonomine e tregut mund te behesh pjese e qeverise se re Rama. Ne piken A ti shprehesh qarte pa dashje mbi cdogje:

Jo po te mbanim surratin tend, thua ti. Epo kjo eshte permbledhja me e afte e tere historise 1997. Dogjet Shqiperine per surratin e juaj. As me pak e as me shume. A e mundesuam ne te qeverise Meksi kete djegje? Paaftesia jone per te reaguar ndaj problemeve normal qe ndikoi. Po zjarrin e vute vete. Dhe arsyeja pse askush nga ju per 8 vite rrjesht nuk pati kurajon te vinte as te derra e shtepise sime per te me pyetur (erdhen ne 1984 per gjera me banale) mbi ato dy-tre muaj tregon qarte qe kishit deshire urgjente per te vene kapakun. Ashtu sic bete me amnistine e marsit 1997 (Ngjela ishte ministri i drejtesise).

Mjaft na tregove perralla mbi gjera qe nuk ke haberin si kane shkuar. Nuk i di, qep gojen, e mos na jep mesime idiote. S’te pelqen surrati im, e kam te qarte mjaftueshe, por nuk ma mbylle gojen ne kohen e Enverit te pare, mendo sot se sa frike te kam.

Naten sigurimso i pandreqshem!

Advertisements

2 Comments

Filed under Uncategorized

2 responses to “Idrisi poshteron ne debat ish-kryeministrin Meksi

 1. Hola, une jam fanklabisti! 😛
  Shoku Idris eshte i madherishem. Vet anti-idhulli im Cim Çela e quan Ziko, nese e ke vene re. Te tjere i therrasin Idris Ferra…
  Beni ndonje shkrim me epitetet per Idrisin.

 2. Vazhdojne poshterimet qe shoku idris i ben ish-kryeministrit. Ja nje shembull tjeter:

  Pa tjeter lali qe nuk ma del dot pervecse me metoden e spurdhjakut smiley Po une do te ruaj edhe ca si Individ smiley

  Une kom nji te keqe qe “nuk ve samar ” dhe nuk mallengjehem nga ” Nje anetar , nje Vote ” as nga programet .Kete te keqe te madhe na i La ajo ish partia ..” Vleresoi Udheheqsit nga VEPRAT jo nga Llafet ” .Kur te kuptosh qe mania per tu dukur , megallomania Juaj shprehu BRENDINE tuaj ne zerin e Voksherise duke prezantuar PORTOFOLET qe ndate , atehere do kuptosh perse akti i Pare i Investimit serioz qe prodhuan reformat dhe programet ne Shqiperi nen Udheheqjen TUAJ ishte BINGO ku fitove edhe 2 mije leke me duket smiley

  U bete boze me keto te fshirat ose kot qe administroni Blogun prej kaq vjetesh pa i njohur anetaret .E perse e bini kur trembeni ?

  Une ekam suportuar cdo lloj fjale qe eshte me mentalitet nga Mesjeta kur BEU i fshatit ….. Ofendonte smiley . Prandaj Kot e keni ne merdhenie me mua .Te vetmin rast si Maskara , si njeri pa Karakter , Alucinant , Qurrash e Megalloman , cmoj nje me OLSI …Kur hy ne bisede me te mund te me fshini !

  Mexsi eshte Flori …po pak nevrik ! Sikur ti heqesh dhe X e mendoni qe ketu vjen gjith Rinia qe enderron Messin smiley

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s