Niveli i shokut Idris

Ashtu si Zeusi i larte i Olimpit, edhe shoku Idris vihet ne shenjester nga zagare te ndryshem qe lehin e perpiqen ta sulmojne si drejt per drejt, edhe me ironira te dala boje. Por biseda nuk zgjat shume sepse marrin perhere pergjigjen e merituar nga shoku Idris. P.sh. njefare gjembi . Kjo komentuese eshte tamam tipike femer ca here e sulmon por ne te vertete duket qarte qe kete e ben qe te fshehe ndjenja dashurie e seksuale per shokun idris. Rasti me i fundit ishte kur shoku Idris permendi Mehdi Frasherin ne nje koment te tijin.

Kur do dale nje artikull qe “idiotizmi virtual i perlotur ” .Te shpjegohet hollesisht qe nje sasi psikoparanoiakesh militante te kafeneve , ku njihen si pijanec e lolo si “mbreti ne emer in e tij “, jane produkte te fanatikeve injorante mitingashe te Berishes ose shqip pjella te “ta futa “

 Ajo do t’i jepte fund një epoke që nisi me Fatos Nanon: epokës së çmontimit të ideologjisë së majtë nga partitë e majta dhe zëvendësimit të saj me taktikat e menaxherëve dhe specialistëve të Marrëdhënieve Publike…..

Eshte nje perseritje moderne e konceptit te Mehdi Frasherit ne vitin 36 , qe autori ne se do te ishte perpjekur te argumentionte perse DUHET dhe ishte e DOMOSDOSHME te ndodhe keshtu , patjeter qe do kishte shenuar nje pike te re ne qasjet udheheqse pas 2013 ku gjurnet e Fundit te nje Injorance Historike nder Shqiptare te papaerseritshme lehqenerish , po  i le pas Mostra Berisha . Por autori per fat te lkeq si shumica e te “baraz;latrguarve ” ne mentalitet , nuk mund te shohe me pertej pa  rreken të të shesin sapunin për djathë apo erashkat për programe politike .Dhe keto jane ato standartet e te “llafosura ” ku gjejne “brume llafkash me lista ”  Injoranca Klasike neper Bloqe !

Gjembacja i pergjigjet:

oidriso po merr si shembull Mehdi Frasherin, themeluesin e Ballit Kombetar? U prish bota fare.

Jo bota gjembace jo, po ti mos je prishur gje duke enderruar per Idrisin! Dihet boterisht qe shoku Idrisi nuk ka si ta kete me sy te mire kete trathetare te kombit qe kundershtoi levizjen komuniste clirimtare ne Shqiperi. Por permendja eshte per krejtesisht tjeter gje. Po s’ka nevoje te te themi ne gje ty, se pergjigja e Idrisit erdhi e shpejte perseri, si vetetima Zeusit. Si gjithmone shume e kjarte dhe shpartalluese. TE degjoje jo vetem gjembi po tere konet e tjera qe lehin:

Gjemb i nderuar .

Ti ke deshire te kam then disa here te hysh ne bisede , por fatkeqesisht nuk e ke kete nivel. Dhe jo vetem ti . Ketu vijne nje turme e tere me anonimer kaka vija vija qe u thone edhe profesor Olsa . Jo per faj tuaj , se aq ua ka dhene por me shume per shpelarjen qe u jane bere trurit tuaj pas 90 se Partia e Punes perbehej nga Lenkat . Po te te kontrollosh biologjikisht verteton edhe perse mendon per veten oidriso po merr si shembull Mehdi Frasherin, themeluesin e Ballit Kombetar? U prish bota fare.

Sikur vetem aq te perqendrohesh se cdo te thote mendim i perparuar do ta gjesh ate edhe ne rreshtat e Ver Llapes ku ti hyn me veshtiresi ne te kuptuar kur tha ” Enveri shte i mire se kishte pune per te gjithe ” smiley Por fatkeqesia JUAJ eshte se ju nuk mundte gjykoni ndryshe pervecse PK vs Ballit qe nga MUKJA ,dmth,  per Ju nuk ekziston Mediokriteti i trupezuar ne cdo KOHE smiley

Erdhi rasti per te ta thene pak shtruar se ti dhe jo vetem ti , nuk i keni recituar vargjete kulturuara

Xhepi im i vogel

Cfare kerkon ga mua

Nje shami te vogel

per hundet e tua

Kur se ke me vete

Dukesh e shemtuar …….sepse keto vargje ishin te Real Socit smiley Ju nuk jeni nga te kohes qe u kerkonin te prisnin THONJTE dhe te QERONIN morrat cdo te hene para se te fillonte mesimi !!!

Dhe  seriozisht e kam shume te veshtire me kategorine tuaj “Mira jam nga koka, po se c’kam brenda ca gjera qe me llokocisin ” Shume me lehte e kam pas me pshataresine punonjes sepse te pakten shisnin Pordhe vetem per Qylyken qe doemos e perdornin me mire se une !

Kultura Juaj edhe e FSHIn se “na ofenoi InteliDjencen a i qivja udhet ” smiley

Shko o gjembace tutje se ske nivelin ti te hysh ne bisede me shoku idris. Oj keta, u beme te tere si kembet e dhise atq!

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s