Mos e shaj Shtetin!

Jemi shume te lumtur qe shoku idris eshte kthyer kohet e fundit perseri ashtu sic e kemi njohur e dashur ne anetaret e klubit te tij. Nuke ka njeri qe mund te flase keq per kohen e ndritur te komunizmes ne shqiperi! As edhe shoket e tjere te majte si kuazimondo me poshte nuk duhet te bejne gabime te tilla te medha sidomos ne publik ku ka shume spiune te babasqapit. Kemi pershtypjen qe kuazimondo ka lekundje ideollogjike ose do te jete paguar me ndonje vend pune nga shoket e LSI-se per te folur ne kete menyre.
AL kuazimondo – 25 Shtator 2013 – 15:47 Permalink

Nuk e di se per ke i keni sjell keto foto. Nese i keni sjell per ne sa jeni lodhur kot, sepse keto dhe shume te tjera pislleqe dhe mizerabilitet i kemi pare dhe ndjere kudo. Dhe per kete aresye populli me voten e tij shporri kriminelo-feudalin sali dhe shpuren e tij te zeze. Dhimbjet dhe vuajtjet qe ka hequr ky popull nen pushtimin e PD-se nuk do te harrohen lehte, biles ne nje fare menyre keto vuajtje te tejskajshme kane amistuar deridiku kohen apo regjimin nen diktature te Hoxhes. Nese ka zot ne kete bote, drejtesia duhet te ndeshkoje me cfare te mundet kete kriminel te pa shoq, kete funderine te globit tone.

Vini re qe nje detaj i vogel ne dukje i parendesishem eshte futur ne komentin e shokut kuazimondo. Por syri vigjilent i partise shokut Idris nuk flen kurre! Dhe ai godet fort me drejtesine dhe ciltersine karakteristike! Si guxon shoku kuazimondo te flase keq per kohet e arta te komunizmes te shokut te madh Enver qe rron ne zemrat tona perhere?
oidriso – 25 Shtator 2013 – 16:03 Permalink

 biles ne nje fare menyre keto vuajtje te tejskajshme kane amistuar deri diku kohen apo regjimin nen diktature te Hoxhes….ti ke mendjen tende si cdokush tjeter .Por kujdes , bej dallimin .

Behej Fjale per Shqiperi dhe Shtet Shqiptar me te mira dhe te keqijat, per shoqeri Dinjitoze e te Respektuar ne arenen Nderkombetare .qe u la ne Iventar edhe druret e shkurret brezave qe do vinin , te ngrinin e ndertonin nje Jete Akoma me Dinjitoze per kete Popull !

…….dhe……

Nuk behet fjale per LEFQENI . Per Xhahile qe me Garde e me Police , me Vjedhje e Mashtrim mbajten nen dhune nje Popull te tere duke e paraqitur si Trafikante , Kriminele e Vrases ne Bote  per 25 vjet pa asnje Gram-atom PUNE ! Vetem PORDHE e Llogje TV !

Ju lumte shoku idris per pergjigjen e merituar qe i dhate! Faleminderit qe i treguat per shoqerine dinjitoze e te respektuar me shkurre ne inventar! Ne si klub do ju mbeshtesim perhere! Lavdi!

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s