Ki parasysh se nuk flet me Henen!

Si zakonisht, sulmet ndaj shokut te math Idris vazhdojne. Jane disa personazhe qe kujtojne dic jane e gjona duan te kapin ne befasi shokun Idris. Sa ju genjen ajo mendje e vogel! Shoku Idris di si t’ju pergjigjet ketyre provokatoreve imperialiste! Tamam asnje nga ata nuk ka kapacitete te kuptoje per cfare behet fjale apo se ku rreh shoku Idris. Ama dicka nuk e kuptojme nga pergjigja e shoku Idris. Na duket sikur po tallet me parullat e kohes se te madhit, shokut te paharruar Enver. Shoku Idris, ne si klub ju lutemi te vinie te na sqaroni qe thjesht e keni patur me humorin tuaj te holle qe ju karakterizon gjithmone kur vini ne loje keta te curufjaksurit.

Kur flet me mua seriozisht , ki parasysh se nuk flet me …Henen … qe e le pergjysem pjesen e berthamores ose niveleve te Radiascionit ! Une mund te te nxjerr edhe nxenes te dalluar ne kete fushe po nuk kam Kohe dhe mbi te gjitha nuk kam as Interes qe te mencuroj Idiote ! Ketu nuk eshte shkolle. Jep  mendimin tend dhe ne se ke deshire mund ta kembesh me mua po qe se edhe une kam deshire . Tjeter here mos paragjyko , si ai mender Heretiku smiley , se do bej te njejten gje .

U ka hypur Pordha ne Maje .Jeni mbledhe njeTufe Urra-Patriotesh  dhe grini sallate pa ditur asgje as Teknikisht as Politikisht pervec parrullave te Kohes Enverit !

“Poshte Imperializmi Amerikan ” “Poshte NAT-ja ” ! ose mbledhjeve te Partise “Jam dakort me diskutimin e sh.kajsiu ”

Asnje nga Ju shume te zgjuarit nuk ka kapacitet te kuptoje se per cfare eshte KUNDER .sepse nuk kupton per cfare behet Fjale .  Kunder kemi qene vetem Njehere ne Historine e Shqiperise ne Kohen e Enver Hoxhes ! Formo nje Parti  te tille dhe Ktheje ate Kohe me gjithe keta te curufjaksurit qe vijne verdalle me cfryrje e pordhe si perfaqesues te Prroit Psikik !

Kjo qe me te Urte Allbame zamete shume .. miqesisht ! Provo nje here cfare DI !

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s