Edhe nje anetar tjeter ne klubin tone

Para dy muajesh ju lajmerovem per anetarin e klubit spiritus qe foli drejte ashtu sic i takon per shokun Idris. Sot shoku spiritus shkruajti dicka qe ja vlen te vihet ne krye te faqese sone:

Qe ti te kuptosh Idrisin, duhet te kesh lexuar (nese nuk e ke lexuar) “Origjina e prones, familjes dhe shtetit” .

Me tej shoku spiritues i tregoi bashkefolesit bazen e vertete, te shendoshe e te shenjte te shoku idris. Pa dyshim po flasim per teorine marksiste:

Idrisi, i mbetur ne shenjtrine e  teorise markiste, smiley, e pa vjeterusheme ne shpjegimin e shumeckaje per boten qe jetojme por e pamjaftueshme nqs mekanizma ekonomik/marredheniet ekonomike nuk integrohen me analizen frojdiste te njeriut.

Megjithate, qellimi i ketij shkrimi te soteme nuk eshte shoku spiritues por dikush tjeter, shoku jps. Fjalet e tij qelluan si vetetime armiqte e shoku idris ne blogun Peshku Pa Uje. Vini re fjalet e arta qe ne po i nenvizojme per ju te dashur anetare te klubit tone dhe dashamires te shokut idris. Fjale te verteta qe duhen skalitur ne granit. Neve i propozojme atyre qe kane nen administrimin Peshkun Pa Uje qe t’i marrin parasysh fjalet e shokut jps dhe te hapin tema apostafat per shokun e nderuar, te madhin Idris!

Xhib (apo xhibole) une kam arritur ne konkluzion se nuk ka Peshk pa Idriz, dhe ndoshta cdo teme ja vlen te hapet sikur vetem per te nderuarin Idriz. Por ama, ka me shume dite se kulece eshte nje fjale popullore, dhe juve mos e “konsumoni” Idrizin menjehere me pyetje si kjo vend e pavend. Se jo per gje po ca ti themi ne Jardinit????

Idrizi me O perpara ja permblodhi mire kur permendi ate pjesen e papunise dhe ekonomise te femres. Jane ca gjera baze qe duhen zgjidhur para se te kalojme te liria seksuale. Se ndoshta edhe s’kishte nevoje te shitej si dele femra  jon. Po nejse, pyetje shume e gjere e pa-artikuluar mire.

Advertisements

1 Comment

Filed under Uncategorized

One response to “Edhe nje anetar tjeter ne klubin tone

  1. Pingback: Shtohen armiqte | idris Fan Club

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s