Krahasimi i Berishes me Enver Hoxhen

Fani numer 1 i shokut idris, emigranti, beri nje gabim shume te madhe ideologjike dhe krahasoi Sali Berishen me te paharruarin Shokun Enver. Fatemiresisht shoku idris e lexoi komentin ne kohe dhe i ben thirrje emigrantit qe te ndryshoje mendimin:

Te besh krahasim te Berishes me E.Hoxhen …me fal emigrant po vura re nje shkeputje te fjales Lidhese me E.Hoxhen ...eshte nje zgjatim i zores se verber te E.Hoxhes eshte cilesori i uhur i Berishes .

Enveri si do qe te qe puna nuk e shiste Shqiperine ne Arenen Nderkombetare si ky Mafioz Bajraktar Intrigant qe se ka per gje te leshoje si Lopa Bajgen cdo akuze per Sjtetin e tij , Vendin e tij , Popullin e tij .Ai eshte aq Rastesor sa qe dhe teorine e Napolonit “ne vezmen e Ushtarit fle shkopi marshallit “ e shndrroi ala Bajtaktarshe ” Ne poltronin e Dinjitarit mund te rrije Cdo Mashtrues e Hajdut “

Gjithsesi une jami Bindur qe ai me Imamin jane brenda Lidhjeve te Klaneve te Droges , ndoshta edhe brenda ketyre varianteve qe paraqesin .

Llalla ..qe “do mbledhe iformacion ” smiley .si te gjithe .dorodolecet e vene prej tij ne Poste . Jane te shtrenguar prej KOQESH me veprimtari Korruptuese ,edhe Lllall  Dhjet GJAK nga tritolsit e Berishes .

Ina Rama nuk ndermori asgje kunder tij dhe smiley e  quajti nga  “Carla ” ….ne ” Lavire  Bulevardi ” dhe i ngriti Komision me Halimin e Supes per ta arrestuar .E perse ? Sese kerkoi ti ndalonte Sejmenet per pyetje ?

Llalla  ka absolut DESHMI te Paster biles dhe nga Imamam Bajlldia te perforcuar , dhe thote “do mbledh informacion “

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s